Support dit hold gennem byen

0

Dette indhold er sponsoreret

Som ægte fan ved man, at det ikke bare handler om at stå på sidelinjen og heppe på sit hold til de store kampe. Der ligger mange kræfter bag en velfungerende klub og mange af de kræfter kommer fra de ægte fans, der gladeligt ofrer lidt af sig selv i fritiden.

En undervurderet og uvurderlig support

Det handler meget om at prioritere i det daglige for at få alle de løser ende til at kunne samles og med en lille familie derhjemme, kan det nogle gange være svært at ofre mere end supporten til diverse kampe. 

 

Det er selvfølgelig de små ting der betyder noget i det store billede og derfor vil en support som f.eks. at bære klubbens merch eller på anden måde skilte med hvilket hold man holder med, være en uvurderlig support, selvom man ikke lige skulle gå og tro det. Det kan være s¨simpelt at man bærer klubben på cykelturen f.eks. til og fra daginstitutionen. Faktisk kan man nå vidt og bredt på cykelture og det er derfor en meget effektiv måde at give noget af sig selv til klubben på. 

 

Har du netop tænkt på at købe dig en ny cykel for at komme rundt omkring i det hele taget, så kan du finde meget hjælp til at finde den bedste cykel til prisen online. På internettet findes svar på stort set alt og du kan også finde en cykel størrelsesguide, så du lettere kan søge efter den cykel der passer bedst til dig.

 

Den rigtige cykel betyder noget for din egen indsats

Har du planer om at cykle afsted for at motionere samtidig med at du måske bærer klubbens merchandise og bevæger du dig hovedsageligt inde i byer med asfalteret underlag, vil en god racercykel være lige dig. Det betyder utrolig meget om du finder en cykel der passer godt til dig eller ej, for hvis du skal slide og slæbe afsted, for at komme omkring, så mister du helt sikkert lysten til at svinge benet over din jernhest, før du overhovedet har fundet en ugentlig rutine med cykelturene. 

 

Bor du derimod i et mere landligt område og er der lige så mange grusveje som asfaltveje vil du blive rigtig træt af at købe en fed racercykel. De tynde hjul er slet ikke egnet til andet end et asfaltunderlag og du vil skulle løfte din cykel hver gang du kommer til et mere råt underlag. 

Der er selvfølgelig også den fine citybike du kan kaste dig over, hvis du bare gerne vil have en god cykel der kan cykle lidt over det hele.