OB: Håland indbegrebet af professionalisme og hårdt arbejde

2

Atle Roar Håland var kommet i overskud i OB, efter klubben tidligere på måneden skrev med den tidligere Schalke 04-spiller Tore Reginiussen.

Ikke desto mindre er fynboerne taknemmelig for de tre år, nordmanden har helliget sig klubben, og direktør Thomas Christensen indrømmer da også, at det er en værdifuld spiller, som AGF nu får glæde af.

“Vi har rigtig meget at takke Atle Roar Håland for. Han har været indbegrebet af, hvad vi forbinder med professionalisme og hårdt arbejde, og han har været et fremragende forbillede for de andre spillere i truppen. Vi ønsker Atle al mulig held og lykke i de kommende år, for med hans indstilling er der mange gode år tilbage i hans karriere,” siger Thomas Christensen til klubbens hjemmeside.

Atle Roar Håland nåede at spille 113 kampe i den stibede OB-trøje.

Få notifikation
Notifikation ved
2 Comments
mest bedømte
nyeste ældste
Inline Feedbacks
View all comments
BergMania
11 år siden

ATLE FOR SATAN.. ikke ALTE 😀

Utzon
11 år siden

Det er skribenten der prøver at få sit budskab ud. Alte Roar Håland ville da på tysk betyde: Gamle Roar Håland 😀