Casper Sloth: Ingen har lyst til 1. division

14

AGFs tidligere store profil Casper Sloth ligner ikke en spiller, der er at finde i Århus næste sæson.

Landsholdsspilleren har kun et enkelt år tilbage sin kontrakt og har i lang tid ønsket at prøve noget nyt. Det ønske er ikke blevet mindre efter nedrykningen til 1. division.

– Jeg ved ikke. Jeg har selv været med til at spille os ned, men selvfølgelig er der ingen i klubben, der har den store lyst til at spille i 1. division. Jeg har nogle rådgivere, der tager sig af, hvis der skulle være nogle interesserede klubber, og kommer der det, må jeg vurdere tingene. Lige nu kan jeg ikke sige noget om, hvor jeg spiller i næste sæson, siger Casper Sloth.

Få notifikation
Notifikation ved
14 Comments
mest bedømte
nyeste ældste
Inline Feedbacks
View all comments
Loftus
8 år siden

[quote]Jeg har nogle rådgivere[/quote]

Tillykke med dem. Så mangler du bare et par klunker.

bacher
8 år siden

1. division er glimrende til at køre nye, unge spillere ind fra egen avl. Her gør det ikke så meget, at de unge laver nogle begynderfejl, da det ikke udnyttes lige så effektivt af modstanderne som i Superligaen. Så væk med alle dem, der ikke gider 1. division, og lad de unge talenter komme til.

GFsiden86
8 år siden

Ingen personlig holdning i denne udtalelse fra SLOTH.

grind88
8 år siden

Jeg troede lige, du talte om Sloth der, for det passer sgu meget godt til ham. Han er efterhånden mere farlig for os selv end for modstanderne. Alt det, han foretager sig munder ud i nul og niks – andet end katastrofale boldtab lige foran vores backkæde.

morten70
8 år siden

Dem som har opdraget dig har ihvertfald gjort et pokkers dårligt stykke arbejde, magen til snotforkælet og lad spiller skal man lede længe efter du er bare endnu en af klubbens katastrofale unge spillere, forsvind endelig, jeg vil ikke savne dig !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zane1204
8 år siden

FINT !!!! AGF ønsker heller ikke dig din snot forkælet hvalp, jeg syntes du skal kikke dig selv i spejlet og sig er jeg mand eller mus, så tag på dit ophold i udlandet som du mener er lige på trapperne og stop den skrot op, for du kommer aldrig til at klare dig med den indstilling og jeg håber, virkelig håber at når du finder ud af at AGF har været mere end overbærende med dig og du prøver at komme tilbage, at de/vi så smækker døren i hovedet på dig.
TUMPE.

Holger danske
8 år siden

+1

Han kan håbe, at der er en middelmådig klub i superligaen, der kan bærer over med hans ugidelige jeg-er-bange-for-at-slå-mig mentalitet.

ulricht
8 år siden

Synes I er unfair over for ham. Han er faldet i niveau, men han er jo langtfra den eneste. Sloth blev fjernet fra sin favoritposition, og Danny blev endda indkøbt til den plads på holdet. Denne plads havde ellers indbragt Sloth landsholdspladsen. Så kom han i overskud og vekslede imellem bænken og fløjen. Hvor motiverende det mon er for en knægt, der lige var på vej til at få et stort navn? I de kampe, hvor han har spillet fuld tid, har han været en af de AGF'ere, der løber mest. Hver gang. Så alt det her med, at han… Læs mere »

monradski
8 år siden

*ulricht*
Det var dog en befrielse at hører en der kommer med konstruktiv kritik og ikke bare sviner.
Sloth har været genstand for en del berettiget kritik. Men han spiller stadig på et defensivt hold hvor man spiller med angribere på serie 5 niveau. Så kritik er fair, men husk det kan have sine årsager at profiler ikke levere!

reneagf44
8 år siden

Han er heller ikke god nok til at spille i 1 division

petersen100
8 år siden

Få ham nu sparket langt væk! Forårets største flop!!

carlo
8 år siden

Der er ingen der har lyst til 1. divisiion. Nej det skulle i have tænkt på da i rendte rundt og spillede som en sæk kartofler

nedrykning2014
8 år siden

du gad jo heller ikke kæmpe i suppen tsk tsk , farvel og du vil ikke blive savnet herfra

Arnesen
8 år siden

Sloth du er ikke bedre end til 1division