Avis: AGF interesserede i Mikkel Beckmann

8

Transfervinduet er lukket, men det betyder naturligvis ikke, at diverse sportsdirektører ikke holder sig opdateret med, hvad der er af muligheder på markedet.

Transfervinduet åbner således igen til januar, og her er AGF eftersigende interesserede i at tilknytte den tidligere Randers og FC Nordsjælland-spiller, Mikkel Beckmann. Beckmann har foreløbig haft et skidt år i svenske Elfborg, hvor han kun er startet i 11 ud af klubbens 30 ligakampe.

“Jeg har ikke hørt noget. Men jeg har ikke rigtig så mange kommentarer til den del ellers, indtil jeg har haft en snak med Elfsborg. Jeg har to år tilbage af min kontrakt, og jeg har det sådan set godt i klubben. Men jeg gider heller ikke at visne de her år som fodboldspiller op på en bænk. Så der skal ske noget på den front”, udtaler Beckmann til BT.

Det skal understreges at der fortsat blot er tale om et rygte. Således er intet bekræftet af AGF.

Mikkel Beckmann er 31 år.

Få notifikation
Notifikation ved
8 Comments
mest bedømte
nyeste ældste
Inline Feedbacks
View all comments
Larsch
9 år siden

Nej tak han er for gammel, find nu nogen unge med en fremtid i

Schmidt
9 år siden

Kom nu med Brock-Madsen. Mikkel Beckmann er for ofte skadet!

hepe
9 år siden

– måske OK – han har erfaring som Kim Aabech og vi skal ikke i øjeblikket se på spillere med fremtid i – men se meget kortsigtet – og det er, at rykke op i Superligaen…

starks
9 år siden

Pas nu på med gamle returspillere….

Groggster
9 år siden

Jeg ved ikke helt, hvad han skulle bidrage med, udover nogle enkelte frispark eller et par flotte mål.

kalapojser
9 år siden

Helt enig med de øvrige i den her dialog. Jeg kan heller ikke på nuværende tidspunkt se hvad vi skal bruge MB til. Lad nu truppen få ro til at komme på plads og få Mortens ideer til at sidde på rygraden. Hvis vi skal ha nye spillere til truppen med erfaring, så er en person som Leon A mere end velkommen.

Keano16
9 år siden

Han vil da være en fuldstændig kanon signing! Han er en klasse-spiller og vil 100 % forstærke os!

zcml
9 år siden

Hmm! Er vi ved at samle et hold og trænerstab udelukkende af gamle Lyngby-folk?